FABORY M39078.040.0014 Dowel Pin, 4mm Nominal Dia., 4mm Pin Dia., 25PK | CG8FAP 41KD53
FABORY M39078.040.0014 Dowel Pin, Std Dowel, 14 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Plain, Steel
Item: CG8FAPModel: M39078.040.0014Cross Ref: 41KD53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Dimensional Standards Din 6325, Iso 8734A
Display Qty 25
Finish Plain
Length 14 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Slip Fit
Shank Length 14 mm