FABORY M39012.100.0100 Taper Pin, 10 X 100mm Size, Free Cutting Steel Grade | CG8EPE 41KA12
FABORY M39012.100.0100 Taper Pin, Int. Threaded, 10 mm Small End Dia., 100 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr.
Item: CG8EPEModel: M39012.100.0100Cross Ref: 41KA12
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Grade Non Graded
Large End Diameter 12 mm
Length 100 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Overall Length Tolerance -0.35 mm to +0.35 mm
Pin Size Metric
Pin Type Internal Threaded
Product Type Taper Pin
Shank Length 100 mm
Small End Dia. 10 mm