FABORY M24691.040.0010 Machine Screw, 10mm Length, Property Class 4.8 Steel, M4 x 0.70mm Thread Size, 100PK | CG8EFA 54FM61
FABORY M24691.040.0010 Machine Screw, M4x0.7 Thread Size, Steel, 10 mm Lg., Std, Oval
Item: CG8EFAModel: M24691.040.0010Cross Ref: 54FM61
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Drive Phillips
Drive Size #2
Drive Type Phillips
Fastener Length 10 mm
Head Angle 90°
Head Dia. 8 mm
Head Height 3.7 mm
Head Type Oval
Length 10 mm
Rockwell Hardness B71 to B95
Screw Size M4
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 60900 psi
Thread Fit 6G
Thread Length 10 mm