FABORY M04100.100.0200 Hex Head Cap Screw, M10 x 1.50 Thread Size, Class 10.9, 25PK | CG8DED 29DH28
FABORY M04100.100.0200 Hex Head Cap Screw, M10x1.5 Thread Size, Steel, 200mm Lg., 6.4mm Head Ht., Class 10.9
Item: CG8DEDModel: M04100.100.0200Cross Ref: 29DH28
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Hardness Rockwell C32
Head Height 6.4 mm
Head Type Hex
Head Width 17 mm
Length 200 mm
Material Steel
Min. Thread Length 32 mm
Standard DIN 931
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 150800 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 32 mm