EATON XTAR032C21UP24 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 24 V 50 Hz, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 0.16-0.24 A
Item: BH8VLKModel: XTAR032C21UP24
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 24V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)