EATON XTAR012B21P006 Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 380 V 60 Hz, 2No-2No, B Frame, 45 mm, 4-6 A
Item: BH8QYFModel: XTAR012B21P006
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 380V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 60 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)