EATON XTAE015B10TD3E032 B-Frame Full Voltage IEC Starter With 43834 x | BH8FWU
EATON XTAE015B10TD3E032 B-Frame Full Voltage IEC Starter With 43834 x
Item: BH8FWUModel: XTAE015B10TD3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)