EATON XTAE015B10TD016 B-Frame Full Voltage Non-Reversing IEC Starter 24 VDC V | BH8FWK
EATON XTAE015B10TD016 Full Voltage Non-Reversing Iec Starter, 24 VDC V Coil, 3P, IP20 Enclosure
Item: BH8FWKModel: XTAE015B10TD016
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)