EATON XTAE015B10TD5E1P6 IEC Starter | BH8FWW
EATON XTAE015B10TD5E1P6 Electronic Motor Starter, 15 A, 24 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 0.33-1.65 A Xtoe
Item: BH8FWWModel: XTAE015B10TD5E1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)