EATON XTAE015B10TD3E005 IEC Starter | BH8FWV
EATON XTAE015B10TD3E005 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 24 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 1-5 A C396
Item: BH8FWVModel: XTAE015B10TD3E005
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)