EATON XTAE015B10BD010 IEC Starter | BH8FKQ
EATON XTAE015B10BD010 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 220 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 6-10 A
Item: BH8FKQModel: XTAE015B10BD010
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 220V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)