EATON XTAE012B10TD3E005 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VDC | BH8EKU
EATON XTAE012B10TD3E005 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 24 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 1-5 A C396
Item: BH8EKUModel: XTAE012B10TD3E005
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)