EATON XTAE012B10TD010 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VDC | BH8EKW
EATON XTAE012B10TD010 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 24 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 6-10 A
Item: BH8EKWModel: XTAE012B10TD010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)