EATON TMR5D16120 Tmr5 Time Delay Relays, Octal Style Terminals, 11 Pins | BH7RXR
EATON TMR5D16120 Timing Relay, 0.6-60 Minute Setting, 120 VAC/VDC, 11 Pin, DPDT Contact
Item: BH7RXRModel: TMR5D16120
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Contact Configuration DPDT
Dielectric Strength 2000V
Height 2 2/5"
Input Voltage 120V AC/DC
Prod Load Amps 10A
Terminals Octal
Time Delay 0.6 min. to 60 min.
Type Timing Relay
Width 1.7"