EATON STCRK48VDC Shunt Trip Coil Data, 48 Vdc Coil Voltage, 36.2V Minimum Operating Voltage | BH6ZML
EATON STCRK48VDC Shunt Trip Coil Data, 48 VDC Coil Voltage, 36.2 VAC Operating Voltage, 0.05 sec Time Delay
Item: BH6ZMLModel: STCRK48VDC
Item Coil
Height 2"
Length 4 3/4"
Operating Voltage 36.2V
Time Delay 0.05 seconds response time
Voltage Rating 48V DC