EATON STCRK24VDC Shunt Trip Coil Data, 24 Vdc Coil Voltage, 18V Minimum Operating Voltage | BH6ZMN
EATON STCRK24VDC Shunt Trip Coil Data, 24 VDC Coil Voltage, 18 VAC Operating Voltage, 0.05 sec Time Delay
Item: BH6ZMNModel: STCRK24VDC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Coil
Height 2"
Length 4 3/4"
Operating Voltage 18V
Time Delay 0.05 seconds response time
Voltage Rating 24V DC