EATON STCRK48VAC Shunt Trip Coil Data, 48V Coil Voltage, 50/60 Hz Frequency Rating | BH6ZMH
EATON STCRK48VAC Shunt Trip Coil Data, 48 VAC Coil Voltage, 26.4 VAC Operating Voltage, 50/60 Hz
Item: BH6ZMHModel: STCRK48VAC
Item Coil
Frequency 50-60 Hz
Height 1 1/2"
Length 2"
Operating Voltage 26.4V
Time Delay 0.05 seconds
Voltage Rating 48V
Width 1.7"