EATON S701E25N3S Mini Soft Starter, With Dc Injection Brake, 25A, 400-480V Line Voltage | BH6UVD
EATON S701E25N3S Mini Soft Starter, With DC injection brake, 25 A, 400-480V Line Voltage, 24-240 Vac/Dc
Item: BH6UVDModel: S701E25N3S
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Control Voltage 24-240V AC/DC
Length 4.13"
Line Voltage 400-480V
Notes It Products Are Compatible Only With Other It Devices
Power Rating 11 kW