EATON LGU463036G G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4PPK
EATON LGU463036G Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsig Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac, Line/Load
Item: BH4PPKModel: LGU463036G
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 150 kAIC at 415V AC, 65 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 7.22"
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSIG
Voltage 600V AC
Width 7.22"