AUTOQUIP CTC-036-0060 Coil Transfer Car, 48 Inch Platform Width, 46.5 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6CNJModel: CTC-036-0060
Lowered Height 10 1/2"
Lowered Height 10.5"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 46 1/2"
Raised Height 46.5"
Time 25 sec.
Travel Length 36"