EATON LGU363033G G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4PKY
EATON LGU363033G Molded Case Circuit Breaker, Electronic Ls Trip, 3-Pole, 630A, 600 Vac, Line And Load
Item: BH4PKYModel: LGU363033G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 kAIC at 600V AC, 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 415V AC
Length 5 12/25"
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC