EATON LGHDC3300FAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 300A, 600 Vac, 65 Kaic At 600 Vac
Item: BH4NJDModel: LGHDC3300FAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 300A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type LG
Class V DC
Frame LG
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 kAIC at 600V AC
Length 4.09"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC