EATON JGU8125AAG G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg, Adjustable Thermal | BH4GNC
EATON JGU8125AAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg Breaker, 4-Pole, 125A, 600 Vac
Item: BH4GNCModel: JGU8125AAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC, 150 kAIC at 415V AC
Length 3.57"
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"