EATON JGU3125AAG G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg, Adjustable Thermal | BH4GGN
EATON JGU3125AAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg Breaker, 3-Pole, 125A, 600 Vac, 50/60 Hz
Item: BH4GGNModel: JGU3125AAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4.13"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 3.57"
Mfr. Series Series G
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 4.13"