EATON JGE410035W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 100A At 240V | BH4FAD
EATON JGE410035W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 100A, 4-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsg
Item: BH4FADModel: JGE410035W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 9 1/4"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSG
Type Complete Breaker
Voltage 600V