EATON JGSDC3175FAG G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, 175A | BH4GFG
EATON JGSDC3175FAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 175A, 3-Pole, With Terminals, Cu Wire
Item: BH4GFGModel: JGSDC3175FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 175A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Class V DC
Frame JG
Height 4.13"
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"