EATON JGS725033G Molded Case Circuit Breaker, Electronic Ls Trip, 4-Pole, 250A, 600 Vac, Line/Load
Item: BH4GEJModel: JGS725033G
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 85 kAIC at 240V AC, 40 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 480V AC
Length 9 1/4"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC