EATON JGS410032W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 100A At 240V | BH4GFB
EATON JGS410032W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 100A, 4-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsi
Item: BH4GFBModel: JGS410032W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 85 kAIC at 240V AC
Length 9 1/4"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Complete Breaker
Voltage 600V