EATON JGS3150FAGB2 G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Jg, Fixed Thermal | BH4FXE
EATON JGS3150FAGB2 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 150A, 600 Vac, Bell Alarm, 50/60 Hz
Item: BH4FXEModel: JGS3150FAGB2
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Alarm Lockout Bell Alarm
Amperage Rating 150A
Frame JG
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 9 1/4"
Mfr. Series Series G
Voltage 600V AC
Width 5"