EATON JGEDC3250FAG G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, 250A | BH4FEJ
EATON JGEDC3250FAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 250A, 3-Pole, With Terminals, Cu Wire, Jged Type
Item: BH4FEJModel: JGEDC3250FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"