EATON JGEDC3200FAG G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, 200A | BH4FEH
EATON JGEDC3200FAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 200A, 3-Pole, With Terminals, Cu Wire, Jged Type
Item: BH4FEHModel: JGEDC3200FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"