EATON JGE3250AAG G Mccb: Jg Frame, 250A | BH4EZD
EATON JGE3250AAG Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 250A, 18 kA Interrupt, 3P
Item: BH4EZDModel: JGE3250AAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 4.13"
Interrupt Rating 25 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 4.13"