EATON JGC325035W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 250A At 240V | BH4EMW
EATON JGC325035W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 250A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsg
Item: BH4EMWModel: JGC325035W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 200 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 480V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSG
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"