EATON HMCP025D0CA10 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 25 A | BH3EMN
EATON HMCP025D0CA10 Motor Circuit Protector, 25A, 3-Pole, Frame F, 40-60A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3EMNModel: HMCP025D0CA10
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 25A
Auxiliary Switch 2A-2B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 40-60A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"