EATON HLA3175T Mark 75 Type Hla Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 600V, 175A | BH3DMU
EATON HLA3175T Classic Molded Case Circuit Breaker Trip Unit
Item: BH3DMUModel: HLA3175T
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Trip Unit
Amps Rating 175A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Circuit Breaker Type Hla
Frame L
Height 5.3"
Interrupt Rating 35 KAIC at 600V AC, 65 KAIC at 240V AC
Length 10.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 875-1750A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage Rating 600V AC
Width 5.3"