EATON HKA3225T Type Ka St And ard Mark 75 Or Saf-T-Vue Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 600V, 225A | BH3CYF
EATON HKA3225T Interchangeable Thermal Magnetic Standard Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 3P
Item: BH3CYFModel: HKA3225T
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Trip Unit
Amps Rating 225A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Frame K
Height 5.3"
Length 7.7"
Number Of Poles 3
Trip Rating 1125-2250A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage Rating 600V AC
Width 5.3"