EATON HKA32250TM Type Ka St And ard Mark 75 Or Saf-T-Vue Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 600V, 225A | BH3CXZ
EATON HKA32250TM Type Ka St And ard Mark 75 Or Saf-T-Vue Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, 600V, 225A
Item: BH3CXZModel: HKA32250TM
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Trip Unit
Amps Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Circuit Breaker Type Hka
Frame K
Height 5"
Length 7 1/2"
Number Of Poles 3
Trip Rating 1125-2250A
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Voltage Rating 600V AC
Width 5"