EATON HFDMP3100JL Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 100 A | BH3CFC
EATON HFDMP3100JL Motor Protection Circuit Protector, 100 A, 65 Kaic At 480 V, Frame J-K
Item: BH3CFCModel: HFDMP3100JL
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC
Length 3.38"
Mfr. Series Series C
Protection Type Adjustable Motor Class Protection
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"