EATON HFDMP3205JL Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 205 A | BH3CFK
EATON HFDMP3205JL Motor Protection Circuit Protector, 205 A, 65 Kaic At 480 V, Frame J-K
Item: BH3CFKModel: HFDMP3205JL
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 205A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC
Length 3.38"
Mfr. Series Series C
Protection Type Adjustable Motor Class Protection
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"