EATON GJS625033M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Type Gj, 4-Pole, 250A, 600 Vac
Item: BH9VVVModel: GJS625033M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 40 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 60% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC
Width 5.34"