EATON GJS316033M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 3-Pole, 160A, 600 Vac, Line And Load End Caps
Item: BH9VTPModel: GJS316033M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 160A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 40 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 480V AC, 85 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC
Width 4.13"