EATON GEH7125FFM Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Type Ge, 4-Pole, 125A, 600Y/347 Vac
Item: BH9UFEModel: GEH7125FFM
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Frame EG
Height 4"
Interrupt Rating 25 kAIC at 600Y/347V AC, 100 kAIC at 240V AC, 70 kAIC at 415V AC, 65 kAIC at 480V AC
Length 2.99"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Voltage 347/600V AC
Width 4"