EATON GEH3110FFM Molded Case Circuit Breaker, Eg-Frame, Type Ge, 3-Pole, 110A, 600Y/347 Vac
Item: BH9UDBModel: GEH3110FFM
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 110A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GE
Frame EG
Height 3"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 600Y/347V AC, 70 kAIC at 415V AC
Length 2.99"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 347/600V AC
Width 3"