EATON EGB3125FFWV Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 125A, 600Y/347 Vac, Without Terminals, 50/60 Hz
Item: BJ4CAJModel: EGB3125FFWV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Calibration 50A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 3"
Interrupt Rating 18 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 240V AC
Length 2.99"
Mfr. Series Series G
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Type Fixed, Suitable For Reverse Feed
Voltage 347/600V AC
Width 3"