EATON EDR-3000-2A0BB0 Distribution Relay, Edr-3000, Distribution Relay | BJ4AUJ
EATON EDR-3000-2A0BB0 Distribution Relay, 40 to 250 VAC, 19 to 300 VDC Supply, 4 Inputs, 4 Outputs
Item: BJ4AUJModel: EDR-3000-2A0BB0
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Relay
Analog Inputs 0
Analog Outputs 0
Application Feeder
Base Relay EDR-3000
Communications Modbus RTU or DNP3 RTU over RS485
Conformal Coating Conformal Coated Circuit Boards
Current Sensing Inputs 1
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 8.62"
Length 7.49"
Modbus / Dnp3 Rtu Over RS-485
Mounting Type Semi-Flush
Number Of Inputs 4
Number Of Outputs 4
Phase Amps 5A, 1A