EATON E2MEM3800M2WU66 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, M-Frame, E2Mem | BJ2UFG
EATON E2MEM3800M2WU66 Molded Case Circuit Breaker, 1000-4000A, 3-Pole, 800A, 1000Y/577 Vac
Item: BJ2UFGModel: E2MEM3800M2WU66
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 800A
Frame M
Height 16"
Interrupt Rating 18 kAIC at 1000V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Type E2 Mining
Undervoltage Release 120V AC