EATON E2MEM38002WU66 Molded Case Circuit Breaker, Electronic Li Trip, 1000-4000A Trip Rating, 3-Pole, 800A
Item: BJ2UFCModel: E2MEM38002WU66
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 800A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2MEM
Class Mining
Frame M
Height 16"
Interrupt Rating 18 kAIC at 1000V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic LI
Type E2 Mining
Undervoltage Release 120V AC