EATON E2KE3400MW Molded Case Circuit Breaker, Type E2Ke, 200-1500A, 3-Pole, 400A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TMCModel: E2KE3400MW
In Stock
Amperage Rating
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 10 kAIC at 250V DC, 25 kAIC at 600V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 200-1500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC/250V DC