EATON E2J3150WM01 Molded Case Circuit Breaker, J-Frame, Type E2J, 750-1500A, 3-Pole, 150A, No Terminals
Item: BJ2TCGModel: E2J3150WM01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Frame J
Height 4.13"
Interrupt Rating 10 kAIC at 250V DC, 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 4.06"
Mounting Hardware Single-Pole Imperial Mounting Base
Number Of Poles 3
Trip Rating 750-1500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"