EATON CSRLO2150 Type Csr St And ard Circuit Breaker, St And ard Circuit Breaker, 150 A, 25 Kaic | BJ2BAU
EATON CSRLO2150 Standard Circuit Breaker, Type Csr, 150 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ2BAUModel: CSRLO2150
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type CSR
For Use With Type CH Loadcenters
Height 4"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 5"
Voltage 120/240V
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil